air

تصفیه کنندگان هوا

آلوده کنندگان هوای داخل منازل اغلب ناخواسته ، موادی مضر در هوای منازل هستند. این نوع از آلودگی را می توان جز پنج خطر محیطی برتر برای سلامتی در نظر گرفت. معمولا بهترین روش اداره نمودن و کنترل نمودن این خطر، حذف منابع آلودگی و به جریان انداختن هوای داخل منازل با هوای سالم خارج از منزل می باشد ، با این وجود این روش بواسطه شرائط آب و هوا یا به سبب آلوده بودن هوای خارج از منازل با محدودیت هایی مواجه است. در چنین شرائطی اگر استفاده از این تدابیر ناکافی باشند، ابزارهای تصفیه هوای خانگی می توانند مفید واقع شوند. ابزار پاک کننده هوا به جهت از بین بردن آلودگی از هوای درون خانه مورد استفاده قرار می گیرد.
بعضی از پاک کننده های هوا برای نصب در کانال مرکزی تهویه هوای خانه طراحی نموده اند تا بتواند تمام هوای در جریان خانه را پاک نماید . پاک کننده های قابل حمل اتاق ها نیز می تواند برای پاکسازی هوای یک اتاق یا یک بخش مشخص از خانه مورد استفاه قرار گیرند اما نمی توان از آنها برای پاکسازی هوای تمام خانه استفاده نمود . مطالبی که در ادامه خواهد آمد انواع مختلف پاک کننده های هوا و روش کار آنها را بیان خواهد نمود.

آلودگی های هوای منازل

آلوده کنند گان هوای منازل در این گروه ها طبقه بندی می گردند
ذرات
ذرات شامل گردو غبار، دود، گرده ، پوست و مو یا پر حیوانات، ذرات ناشی از سوختن و آتش سوزی مانند سوختن اجاق و ذرات ناشی از موجودات ریز مانند:
کنه گرد و غبار
قارچ
باکتری
ویروس

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*